آموزش و نرم افزار

آموزش کامپیوتر و نرم افزارهای روز دنیا

چگونه IP کامپیوتر خود را پیدا کنیم؟

 

IP شما می تواند یکی از حالت های زیر را داشته باشد:

·         اگر مستقیما به اینترنت وصل می شوید، بنابر این پیدا کردن آی پی شما، کار بسیار ساده ای خواهد بود.

·         اگر از cable modem (این نوع اتصال به شما اجازه می دهد که با استفاده از کابل مخصوص تلویزیون خود به اینترنت متصل شوید) استفاده می کنید ؛ بنابراین IP شما همیشه ثابت خواهد بود و در آن تغییری ایجاد نخواهد شد. اما اگر از از DSL استفاده می کنید، هربار که کامپیوتر را ریبوت کنید و یا اینکه اتصال تازه ای را با اینترنت برقرار کنید؛ IP شما تغییر خواهد کرد.

·         اگر برای اتصال به اینترنت از یک مودم استفاده می کنید، هربار که به اینترنت متصل شوید ISP شما به صورت اتوماتیک ، یک IP به شما اختصاص می دهد.

 

در ویندوز های 95 و 98 بهترین راه برای پیدا کردن IP کنونی شما راه اندازی winipcfg.exe می باشد.

به منوی Start  مراجعه کرده، سپس Run   اجرا کنید و درونش کلمه ی winipcfgرا تایپ نمایید سپس دکمه ی ok را فشار دهید. )                                            

 

در منوی بازشونده ای که در ادامه آن را مشاهده در منوی بازشونده ای که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد؛ کارت شبکه ی خود را انتخاب کرده و سپس روی "More Info>>" کلیک کنید، IP اختصاص داده شده به کامپیوتر شما درون باکس مربوط به IP نشان داده خواهد شد. 

در ویندوز های 2000 و XP بعد از باز کردن run ، کلمه ی cmd را در آن تایپ کنید و سپس ok را فشار دهید. صفحه ی سیاهی به نام command prompt برایتان باز خواهد شد. در جایی که نوشته ی C:> (یا چیزی شبیه به این نوشته ؛ چرا که این نوشته با توجه به درایو ویندوز شما، متفاوت خواهد بود؛ دقیقا همانطور که در شکل مشاهده میکنید) را مشاهده می کنید؛ ipconfig را تایپ کنید و دکمه ی enter را فشار دهید.(شکل شماره 2)  حالا شما می توانید IP آدرس تمام قطعات خود را مشاهده کنید ( مانند : کارت شبکه ؛ کارت wireless و ....) و در صورتی که شما به یک شبکه متصل باشید ، علاوه بر IP؛ اطلاعات دیگری را نیز مشاهده خواهید کرد. اگر شما عضوی از یک شبکه باشید، IP که مشاهده می کنید؛ آدرس داخلی شبکه خواهد بود. بنابراین در آن حالت احتمالا چیزی مشابه x.x.168.192 را مشاهده خواهید کرد. (من بی تقصیرم هرکاری میکنم این X ها نمیان اونور ۱۹۲.۱۶۸)

( که خوب مسلما این IP؛ آدرسی نیست که شما در اینترنت با آن مشخص می شوید.) در این حالت می توانید برای پیدا کردن IP خود روی همینجا کلیک کنید.                             

 در کامپیوتر های مک (Mac) ، Control Panel TCP/IP را انتخاب کنید؛ در اینجا شما می توانید تمامی اطلاعاتی که احتیاج دارید را پیدا نمایید. گاهی اوقات پیش می آید کهIP  در این قسمت نشان داده نمی شود. ( قضیه از این قرار است که شما باید این اطلاعات را از سرور دریافت کنید؛ بنابراین می نوان نتیجه گرفت که سرور، این اطلاعات را برای شما نفرستاده است.) در این حالت شما می توانید از برنامه ای مشابه GetMyAddress که اطلاعات مربوط به IP را نشان می دهد استفاده کنید. برای دریافت این برنامه روی لینک زیر کلیک کنید.

Program 2 find your IP Address

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 14:4  توسط سید محسن بیرجندی  |